Інформація для батьків


  Предмет «Захист Вітчизни»  є складовою частиною підго­товки юнаків допризовного і призовного віку до стро­кової військової служби.
    У ході вивчення предмету «Захист Вітчизни» молодь набуває вій­ськових знань і практичних навичок в обсязі підготовки молодого солдата. Предмет «Захист Вітчизни» включає вій­ськову, прикладну фізичну, медико-санітарну, психоло­гічну підготовку та підготовку з цивільної оборони і проводиться вчителями предмету «Захист Вітчизни» в шко­лах, гімназіях, ліцеях, інших загальноосвітніх закладах, починаючи з 10 класу, а також у профе­сійних навчально-виховних та вищих навчальних закла­дах першого рівня акредитації (технікумах, училищах) в період здобуття загальної середньої освіти відповідно до програми предмету «Захист Вітчизни». 
    Юнаки, які не пройшли програму  предмету «Захист Вітчизни». у зазначених навчальних закладах, не атестовані або діс­тали незадовільну оцінку з цього предмета, після їх за­кінчення, перед призовом на строкову військову службу під керівництвом органів місцевого самоврядування про­ходять військову  підготовку в оборонно-спортивних оздоровчих таборах з відривом від виробництва, а у воєнний час — на підприємствах, в установах і органі­заціях, де проводяться навчально-польові збори. 
   Предмет «Захист Вітчизни» включає в себе навчання та військово-патріотичне виховання молоді, має на меті підготовку юнаків до проходження строкової військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях України і передбачає: надання початкових знань з вій­ськової справи, медико-санітарної підготовки і цивільної оборони, фізичне загартування, формування психологічної готовності до військової служби, виховання почуття патріотизму. 
     Предмет «Захист Вітчизни» є обов'язковим державним предметом.
У процесі навчання з предмету «Захист Вітчизни» юнаки повинні:
 — усвідомити положення Конституції України про захист Батьківщини, Закону України «Про  військовий обов'язок і військову службу»;
— зрозуміти призначення Збройних Сил та інших вій­ськових формувань України, їхні характерні особливості;
— засвоїти основи цивільної оборони, військової справи і основи медичної підготовки;
— сформувати психологічну готовність до військової служби, щоб після призову на строкову службу в коро­ткий термін оволодіти програмою підготовки молодого солдата.
   Вирішення цих завдань покладено в основному на навчальне-виховні заклади, де склалася й діє злагоджена система підготовки молоді до військової служби. 
    Ця система має цілеспрямований характер: 
   по-перше, учні оволодівають системою військових знань, здобувають навички та вміння в обсязі відповідної програми; 
 по-друге, у майбутніх захисників Вітчизни формуються  почуття патріотизму, відповідальності за виконання     військового обов'язку, дисциплінованість, моральні та вій­ськово-статутні норми поведінки, повага до військової спеціальності та інші моральні й бойові якості; 
   по-третє, юнаки розвиваються розумово та фізично відповідно до вимог майбутньої військової діяльності та умов служби; 
  по-четверте, активізується психологічне гартування молоді, виробляється внутрішня готовність до подолання  труднощів військової служби, емоційно-вольова стій­кість, позитивне ставлення до військової спеціальності та інші необхідні воїну якості.

***********************************************************

ПАМ'ЯТКИ 
ДЛЯ БАТЬКІВ 
ТА УЧНІВ
       *************************************************************

Призов до армії України в 2016 році

Призов до армії України в 2016 році  

За офіційною заявою Генерального штабу ЗСУ, в 2016 році кампанії за призовом в армію може не бути. На поточний момент діють лише призовні кампанії, розраховані на 2015 рік, а розпорядження з приводу наступного року в Генштаб поки не надходило. Чи залишиться призов на строкову службу в наступному році, або армія перейде на службу за контрактом - в Генштабі поки не коментують, посилаючись на відсутність відповідного розпорядження від президента. Але, враховуючи непросту ситуацію в країні, можна припустити, що заклик 2016 з великою ймовірністю відбудеться.
Особливості призовної кампанії.
За словами офіцера прес-служби Генерального штабу Олексія Мазепи, зараз у військові комісаріати приходять призовники, які отримали повістки в рамках програми часткової мобілізації, а також особи, які виявили бажання служити за контрактом. Він також підкреслив, що число контрактників збільшується.
За чинним законодавством призовний вік - від 20 до 27 років.
 
Нагадаємо, що весняний призов 2015 року в Україні тривав до 31 травня 2015 року. За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію на добровільній основі. Осінній призов стартує з 1 жовтня і триватиме до 20 листопада поточного року.
Термін строкової служби для призовників в Україні становить півтора року, а для громадян з вищою освітою - один рік. У період проходження служби строковики отримують 2436 грн. матеріальної допомоги. Призовників відправити у зону АТО без їхнього бажання не можуть - туди відправляться лише ті, хто закінчив військову підготовку і підписав контракт на службу під час дії особливого становища в країні.  

  


Немає коментарів: